Zdanie pracowników PUP

Kształci się tam ludzi w takich zawodach, jak ciastkarz, kucharz a nie ma innych ofert, bo ileż może być tych kucharzy czy ciastkarzy (powiat skarżyski). Zdaniem pracowników Powiatowego Urzędu Pracy rynek pracy nie jest w stanie wchłonąć takiej liczby pomocy kuchennych (powiat Stargard Szczeciński). Mamy mnóstwo osób po prawie, po administracji, z wyższym wykształceniem, ale nam nie tacy ludzie są potrzebni, to jest zakład produkcyjny (przedstawiciel pracodawców, powiat sokolski).

Natomiast niezwykle trudne, zdaniem wszystkich przedsiębiorców, jest znalezienie odpowiednich osób (powiat żarski). Często czekamy na nich przez kilka miesięcy, aż pracownicy z powiatowego urzędu pracy znajdą dla nas odpowiedniego pracownika (powiat złotoryjski). Mamy zapotrzebowanie na stworzenie stanowiska pracy, ale nie możemy znaleźć osoby o odpowiednich kwalifikacjach (miasto Ruda Śląska). Jak już mówiłem, mamy kłopoty z rekrutacją młodych osób do pracy (przedstawiciel pracodawców, powiat limanowski). Ogólnie tutaj jest bardzo ciężko znaleźć pracowników niepełnosprawnych. Ta osoba nawet nie musi być wykwalifikowana do pracy na tym stanowisku, może zostać przeszkolona. Ale-no mówię – ciężko jest (miasto Skierniewice).

Brak potrzebnych pracowników niekiedy uruchamiał specjalne działania przedsiębiorców dla utrzymania odpowiedniego poziomu zatrudnienia niepełnosprawnych, choć trudno powiedzieć o skali tego zjawiska.

Czasami, żeby mieć ten wskaźnik, zatrudniamy osoby, o których wiemy, że one się do pracy wcale nie kwapią. I mimo, że mają oni rentę, i biorą od razu L4, to trzeba im płacić (miasto Ruda Śląska). Powiem szczerze, że czasami to my się szarpiemy o niepełnosprawnego, szczególnie na te refundowane stanowiska, tam jednak są pewne wymogi i czasami bywa tak, że dzwonimy po firmach i pytamy nie zwolniliście kogoś, mamy nadzieję, że jestjeszcze ktoś, kto nie doszedł do urzędu pracy i nie zarejestrował się. Dochodzi do takich sytuacji w tej chwili (powiat złotoryjski).

Mimo sugestywności tych relacji, nie można wyciągać z nich wniosków o dużym zapotrzebowaniu na pracę niepełnosprawnych. Siła pamięci tego rodzaju doświadczeń może wynikać z ich wyjątkowości.

Zostaw komentarz

kancelaria notarialna Katowice Praca w Białymstoku
kancelaria notarialna Katowice Praca w Białymstoku Zarządzanie zmianą szkolenie
Archiwa